IRICAP.com

 

ترجمه‌ عربی «پایی که جا ماند» رونمایی می‌شود

3 تير 1393، ساعت 10:38

ترجمه‌ عربی کتاب «پایی که جا ماند» به روایت سید ناصر حسینی‌پور و ترجمه‌ کمال السید، مترجم عراقی این کتاب، در خبرگزاری فارس رونمایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، مراسم رونمایی از ترجمه‌ عربی کتاب «پایی که جا ماند» ساعت 15:30 روز سه شنبه 3 تیرماه، در محل خبرگزای فارس و با حضور کمال السید، مترجم عراقی و سید ناصر حسینی‌پور، راوی کتاب، چهره‌های ادبی و فرهنگی و اصحاب رسانه برگزار می‌شود.

کتاب «پایی که جا ماند» از جمله آثار برتر در حوزه ادبیات دفاع مقدس است که انتشارات سوره‌ی مهر آن را منتشر و روانه‌ی بازار کتاب کرد. پس از تقریظ مقام معظم رهبری بر حاشیه‌ی این کتاب، «پایی که جا ماند» در کمتر از 3 ماه به چاپ نوزدهم رسید و رکوردی بر جای گذاشت. «پایی که جا ماند» تا به امروز بیش از 20 بار تجدید چاپ شده است.

مقام معظم رهبری در تقریظ خود بر ترجمه عربی ، انگلیسی و اردو این کتاب تاکید کرده بودند. در پی این تاکید رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد این کتاب منحصر بفرد را به زبان عربی ترجمه کرده است.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بنا دارد با همکاری خبرگزاری فارس و با حضور کمال السید، مترجم عراقی و سید ناصر حسینی‌پور راوی کتاب و جمعی از شخصیت های فرهنگی و ادبی این اثر را رونمایی نماید.