خانه  |  مجلات  |  کتاب  |  اخبار  |  گزارش ها  |  گفتگوها  |  مقالات  | پديدآورندگان

محصولات  |  کتاب رايگان  |  جستجو  |  ارسال کارت الکترونيکي  | وبلاگ  |ویژه نامه

حوزه هنری  |  آلبوم عکس  |  آیینه نشر  |  تالار افتخارات  |  درباره ما  |  ارتباط با ما

خانه » اینجا حوزه هنری است » خبر

 

اعلام فراخوان پذیرش مقاله در "كتاب صحنه"

18 خرداد 1393، ساعت 16:3

دفتر مطالعات و پژوهش مركز هنرهای نمایشی حوزه هنری برای انتشار شماره‌های سال 93 "كتاب صحنه"؛ فصلنامه تخصصی هنرهای نمایشی؛ فراخوان داد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، در این فراخوان از محققان،‌ پژوهشگران و دانشگاهیان دعوت شده است تا مقالات تالیفی خود را در زمینه‌ی نظریه و نقد تئاتر در قالب علمی-پژوهشی برای انتشار در "كتاب صحنه" به دفتر مطالعات و پژوهش مركز هنرهای نمایشی حوزه هنری ارسال نمایند.
بنا بر اعلام این فراخوان، مقالات ارسالی باید كاملا منطبق بر شیوه‌نامه‌ی ارائه شده تهیه و همراه با چكیده و عنوان انگلیسی به نشانی ketabesahneh@yahoo.com ارسال شود.

گفتنی است شیوه‌نامه‌ی مقالات "كتاب صحنه" به شرح زیر منتشر شده است:

راهنمای تهیه و شرایط ارسال نوشتارهای علمی در "كتاب صحنه"
1- مقاله‌ باید دارای بخش‌های چكیده(حداكثر 8-12 سطر و تا 300 كلمه)، كلید واژه‌ها (حداكثر تا 7 كلمه)، مقدمه، مبانی نظری، روش تحقیق، بدنه تحقیق شامل موضوعات مختلف، نتیجه، پی‌نوشت‌ها و فهرست منابع باشد. فصلنامه از پذیرش مقاله‌های بلند (بیش از بیست و دو صفحه A4) معذور است. همچنین رسم الخط فصلنامه، براساس دستور خط مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسی (آخرین ویرایش) است و رعایت نیم فاصله در تایپ مقالات الزامی است.
2- چكیده مقاله باید به دو زبان فارسی و انگلیسی شامل: بیان مسئله، هدف، چگونگی پژوهش، موضوعات مقاله و یافته های مهم و نتیجه باشد. این بخش باید به تنهایی بیان كننده تمام مقاله و به ویژه نتایج به دست آمده باشد. اندازه چكیده فارسی دقیقاً 200 كلمه و چكیده انگلیسی دقیقاً 500 كلمه است. چكیده فارسی و انگلیسی می‌بایست در صفحه‌ای جداگانه ارائه شوند.
3- مشخصات نویسنده یا نویسندگان (نام و نام‌ خانوادگی، مرتبه علمی، نام دانشگاه یا مؤسسه محل اشتغال، نشانی، تلفن و دورنگار) در صفحه اول مقاله ذكر شود.
4- پی‌نوشت‌های مقاله (اصطلاحات و معادل‌های واژه‌ها، توضیحات و غیره) می‌باید در متن به ترتیب شماره‌گذاری شده و در پایان مقاله و قبل از فهرست منابع تحت عنوان پی‌نوشت‌ها گنجانده‌ شوند.
5- ارجاعات مربوط به منابع در متن مقاله، بین پرانتز (نام خانوادگی نویسنده، سال انتشار: شماره صفحه/ صفحات) پس از نقل مطالب نوشته شود. در مورد منابع غیر فارسی، همانند منابع فارسی عمل شود و معادل لاتین كلمات در پایان مقاله بیاید. نقل قول‌های مستقیم بیش از چهل واژه به صورت جدا از متن با تو رفتگی (نیم سانتی‌متر) از طرف راست (با قلم شماره 12) درج شود.
6- چنانچه مقاله از طرح پژوهشی یا رساله مستخرج باشد، لازم است تا عنوان طرح پژوهشی یا رساله درج گردد. همچنین ذكر نام استاد راهنما به عنوان نویسنده دوم الزامی است. و در مورد مقالاتی كه به صورت مشترك توسط بیش از یك پژوهشگر تألیف شده است ذكر نام نویسنده مسئول الزامی است. بدیهی است كلیه مكاتبات از طرف دفتر فصلنامه با نویسنده مسئول انجام خواهد شد.
7- نام كتاب‌ها و مقالات در داخل متن مقاله در داخل گیومه قرار گیرد.
8- تعداد عكس‌ها، نگاره‌ها، جداول و غیره حداكثر 15 عدد و با كیفیت مناسب تهیه شوند. شماره و ماخذ عكس‌ها، نگاره‌ها در ذیل آنها قید گردد. همچنین می بایست فایل تصویری تمام عكس ها، نگاره و جداول خارج از Word نیز ارائه گردد.
9- پذیرش نهایی مقاله مشروط به تأیید شورای علمی است. تأكید می‌شود كه مقاله نباید در هیچ یك از مجله‌های داخل یا خارج از كشور و یا در مجموعه مقاله‌های همایش‌ها چاپ شده باشد. نویسنده / نویسندگان موظف‌اند در صورتی كه مقاله آنان در جای دیگری چاپ و یا نامه پذیرش چاپ آن صادر شده است، موضوع را به اطلاع دفتر فصلنامه برسانند.
10- فصلنامه در ویراستاری ادبی مقاله، بدون تغییر محتوای آن آزاد است.
11- دریافت مقاله در این فصلنامه منحصراً از طریق نشانی ketabesahneh@yahoo.com صورت می‌گیرد و لازم است تا فایل word و pdf مقاله به همراه نامه‌ای مبنی بر درخواست بررسی و انتشار مقاله خطاب به سردبیر فصلنامه ارسال گردد.
12- صحت نوشتارهای علمی با نویسنده/ نویسندگان است.
13- منابع مورد استفاده در متن (جدول‌ها و نمودارها) در پایان مقاله و براساس ترتیب الفبایی نام‌خانوادگی، نام نویسنده (نویسندگان) به شرح زیر آورده شود:
كتاب: نام خانوادگی، نام. (سال انتشار)، نام كتاب (حروف مورب و سیاه، قلم شماره 11) ، نام و نام‌خانوادگی مترجم، جلد، نوبت چاپ، محل نشر، ناشر.
مقاله منتشر شده در نشریه: نام خانوادگی، نام (سال انتشار) عنوان مقاله، نام نشریه (حروف مورب و سیاه، قلم شماره 11) ، جلد ، دوره (شماره نشریه)، شماره صفحات.
مقاله ترجمه شده در نشریه: نام خانوادگی، نام. (سال انتشار)، عنوان مقاله، نام و نام خانوادگی مترجم، نام نشریه (حروف مورب و سیاه، قلم شماره 11)، دروه (شماره نشریه)، شماره صفحات.
پایگاه‌های اینترنتی: نام خانوادگی، نام. (سال انتشار مقاله)، عنوان مقاله، نام نشریه الكترونیكی و یا وب سایت (با حروف مورب و سیاه، قلم شماره 11)، تاریخ مراجعه به سایت و نشانی دقیق پایگاه اینترنتی.

در پایان این شیوه‌نامه آمده است: فصلنامه "كتاب صحنه" از پذیرش مقالاتی كه كاملاً بر اساس شیوه‌نامه نگارش مقالات تهیه نشده باشند یا كم و كاستی داشته باشند، معذور خواهد بود. همچنین "كتاب صحنه" پذیرای مقالات ترجمه شده نیست.

لازم به ذكر است فصلنامه تخصصی "كتاب صحنه" به صاحب امتیازی حوزه هنری و سردبیری رحمت امینی در مركز هنرهای نمایشی حوزه هنری تهیه و توسط انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود.

» نسخه قابل چاپ     » ارسال خبر برای دوستان

 

New Page 1

 

Soreie Mehr - Header

تمامی حقوق اين پايگاه متعلق به شرکت سوره مهر می باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه با ذکر منبع، مجاز است.

تعداد بازديد از صفحات: 61729376